Happy birthday Mrs Mapigano Peter

"Women are many, but wifely women are not only few, but they are very rare. Actually, true wives are gotten from God, im not hesitant to declare you are wife from God. Your blessings are innumerous to me since we got wedded. I cant mention all, among them being the peace i enjoy being with you, the beautiful kids you gave me, the great care you manifested to both live and stay with my great mummy something that few women could do.I pray that God gives us a gift to inherit the kingdom of heaven together with our beautiful kids. That when God comes the 2nd time, we together meet the Lord in the granduer of heaven and in surpassed glory of our Lord Jesus Christ. HAPPY BIRTHDAY MY DEAR GREAT WIFE! Amen. Salome Achayo" ~~~ from caring husband Mapigano Peter

Happy birthday Mrs Mapigano, Mungu wa rehema akuzidishie baraka zake katika kila utendalo na utamanialo. Uzidi kuwa baraka sio tu kwa mumeo na familia yenu bali kwa kila mtu aingiaye ndani ya malango yako na popote pale upitapo. Happy birthday Salome!.... Napenda sana nikiona kama zangu wakimimina hisia zao kwa wake zao kwa upendo na furaha kama hivi mbele ya jamii. Inaonyesha mwanaume anaye jitambua, kujiamini, kujali, na kumpenda mkeo bila kuogopa. Nashindwaga kuelewa wale waliokula viapo vya ndoa mbele ya kadamnasi lakini hutakaa umsikie hata siku moja akimsifu au kumshukuru mkewe mbele za watu! 🙄🙄 Mwanaume wa kweli lazima amsifu na kumshukuru mkewe in public and in private! Lasivyo kunashetani ananyemelea ndoa yenu 🙈

 

Leave a Reply